Mantolama Fiyatlari
Mantolama Fiyatlari

2013 YILI İÇİN BİNA YÖNETİMLERİNE ÖZEL

KAMPANYALI MANTOLAMA PAKET FİYATLARI

NOT : MALZEME VE İŞÇİLİK DAHİL NET FİYATLAR

 

  

 

 

MARKA

 

 

STRAFOR & SERİ

 

M2 BİRİM FİYATI

POLİSAN  5 CM

TAM PAKET

 

EXELANS NEOPOR KARBONLU 16-20 DANSE YOĞUNLUK

 

 

59 TL

 

FİLLİ BOYA 5 CM TAM PAKET

 

DALMAÇYALI  KARBONLU

16-20 DANSE YOĞUNLUK

 

 

59 TL

 

MARSHALL  5 CM TAM PAKET

 

THERMOS KARBONLU

16-20 DANSE YOĞUNLUK

 

 

60 TL

 

 

 

WALBOARD  5 CM TAM PAKET

 

EDİTİON KARBONLU ODTÜ ONAYLI

16-20 DANSE YOĞUNLUK

 

 

 

50 TL

 

ANKAPOR 5 CM

TAM PAKET

 

KARBONLU 16-20

DANSE YOĞUNLUK

 

 

44 TL

 

WEBER 5 CM

TAM PAKET

 

KARBONLU (Made İn Germany)

16-20 DANSE YOĞUNLUK

 

 

55 TL

 

TAŞ YÜNÜ 5 CM

İZOCAM - ODE - POR

 

150 YOĞUNLUK

TSE – ISO BELGELİ MARKALAR

 

 

79 TL

 

Not:  bu fiyatlandırma çizelgesi , yapılacak olan işin durumu ve ödeme seçeneklerine göre farklılık gösterebilir. Markaların fiyat listelerindeki değişiklikler birim fiyatları etkilemektedir.  Binanız için yaptırmak istediğiniz ısı yalıtım sistemine en sağlıklı fiyatı  adresinizde ücretsiz keşif yaparak verebiliriz. Hazırlayacağımız proforma fatura ve teklif mektubu ile , kaç m2 malzeme strafor , sıva – file – dübel – mineral – astar ve boyadan kaç teneke adresinize getirileceği gibi şeffaf bir detay listesini siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Bu listenin amacı satın alacağınız paket sistemin içerisindeki ürünlerin miktarını bilerek herhangi bir hataya düşmenizi engellemektir.                         

 

Not:  Yukarıdaki çizelge fiyatlarımıza Malzeme ve  İşcilik Fiyatları dahildir. Anahtar teslim fiyatlarımızdır.

 

 

 

 

 

 

ÜRÜNLER

 

Mantolama fiyatlarını etkileyen 2 önemli unsur vardır. Birincisi malzeme – ikincisi işçilik ücretidir. Bunların haricindeki unsurlar çok fazla önem teşkil etmemekle beraber fiyatlandırmayı fazla etkilememektedir.

 

·          Mantolama malzemeleri = Mantolama malzemeleri , strafor bazında üçe ayrılırlar

 

¨        Eps

¨        Neopor

¨        Xps

 

Yapı Kimyasallarında çok büyük farklılıklar yoktur. Sadece markaya göre fiyat değişimleri oluşmaktadır.

 

Her ürün ve her sektörde olduğu gibi inşaat sektöründe de bir çok marka ve bu markaların farklı modelleri ile mantolama yapmak mümkündür. Ancak tavsiyemiz ; seçmiş olduğunuz markaların güvenilirlikleri ve kalitesine dikkat etmenizdir. Örn: POLİSAN üretmiş olduğu tüm mantolama malzemelerine ve boyalarına duymuş olduğu güvene dayalı olarak , POLİSAN EXELAN mantolama paket sistemine 5 yıl garanti vermektedir.

 

Mantolama yapılcak binanın yüzeyine , bulunduğu konuma ve kat sayısına göre ; straforun grubu işin uzmanları tarafından seçilebilir. Bu seriler arasındaki birim fiyat farklılıkları işin tamamını etkileyecektir. Bunun yanı sıra seçilen herhangi bir seride strafor kalınlığıda mantolama fiyatını direkt etkilemektedir. Örneğin ; ikibin metrekare xps mantolama yapılacak bir binada strafor kalınlığının 3 cm. yada yerine 5 cm olması, binanın ödeyeceği ücret genel tutarını  % 5 değiştirebilmektedir.

 

İŞÇİLİK

 

Mantolama ve ısı yalıtım işinin , son günlerde büyük önem kazanması ve devletimizin çıkarmış olduğu mantolama ve ısı yalıtım mecburiyeti yasasının etkisiyle bu işi yapan şirket  , usta ve taşören sayısında büyük bir artış olmuştur. İşçilik ücreti bize göre mantolama sisteminde indirim yada ücretinde kısıntı yapılmaması gereken kısımdır. Çünkü ; malzeme ne kadar kaliteli olursa olsun , yanlış bir uygulama özensiz bir çalışma sonucunda yapılan iş mutlaka iyi sonuçlar vermeyecektir.  Bu yüzden işinin ehli , eğitimli ve geçmişteki referans listesi sağlam olan ustaların mantolama yapması bizce çok önemlidir.

 

 ANKARADA MANTOLAMA FİYATLARI

 

Ankaradaki mantolama fiyatları yukarıda belirttiğimiz üzre ; malzeme ve işçilik ücretleri tarafından büyük değişiklikler göstermektedir. Şad inşaat olarak müşterilerimize her zaman en kaliteli ürünleri en iyi ustalarla ve en güzel işçiliklerle sunmaya çalışmaktayız. Tüm bunların yanı sıra fiyatlandırmada rakiplerimizle kati surette rekabet edebilecek kadar iddialı ve teklif verdiğimiz birçok binadan iş almayı başaracak kadarda hesaplı makul mantıklı fiyatlar sunmaktayız.

 

PAKET  MANTOLAMA

 

Farklı markaların ürünleri ile mantolama sistemi yapılabilir , bir markanın straforu , diğer markanın yapı kimyasalları , bir diğer markanın file ve mantolama dübelleri gibi her parçayı farklı markalar kullanarak oluşturulabilmektedir. bu şekilde  yapılacak mantolama sistemlerini , işin uzmanına bırakarak yaptırabileceğimiz bir sistem olarak düşünebilir. Bir markanın her ürününün iyi olmasından çok her ürünün en iyi markasını kullanmak tercih edilebilir. Dolayısıyla bu işi kısaca kişiye özel bilgisayar toplamaya benzetebiliriz. Paket bilgisayar yerine kendi isteğinize göre nasıl daha hızlı yada performanslı bir konfigürasyon oluşturulabiliyorsa ,ısı yalıtımı  mantolama sistemlerinde de  durum bu şekildedir. Toplama paket sistemler her zaman , markalı ürünlerin paket sistem fiyatlarından daha hesaplı olmaktadır. Mantolamada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ürünün markasından ziyade teknik değerleridir. Çünkü günümüzde birçok mantolama malzemesi üretimi yapan firmanın TSE – ISO – CE gibi belgelere sahip olması , ürünlerinin kalitesini ve kullanılabilirliğini ortaya koymaktadır.

 

 

 

 

 

 


Çözüm Ortaklarımızdan Bazıları