Çatı Aktarma

2015 Çatı Aktarma Ankara : Çatı aktarma işlerinde hemen hemen her meslek ve ustalık dalında olduğu gibi önemle dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları vardır. Bu yazımızda elimizden geldiği, dilimizin döndüğü kadar , çatı aktarma ve çatı tamiratı konusunda bildiklerimizi siz değerli müşterilerimiz ve meslektaşlarımızla paylaşmaya çalışacağız.

Ankara’daki tüm çatı yapımı ve çatı aktarma işleriniz için ücretsiz keşif alabilirsiniz. Ücretsiz keşif ve bilgilendirme için lütfen bizi arayın.

Çatı Tadilatı İşleminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Birinci ve altın kural mevcut çatının durumu çok iyi gözden geçirilmeli ve çatının genel yapısını bozmayacak mevcut yapısını etkilemeyecek ürünler seçilmelidir.
Çatının iskeleti – omurgası iyi kontrol edilmelidir. Çünkü tüm çatılar , sağlam iskele üzerinde akma yapmadan uzun yıllar yapısını dış etkenlerden koruyacaktır.
Çatı izolasyonu ve izolasyon malzemeleri iyi seçilmelidir. Ayrıca ürün kalitesi TSE – ISO gibi belgelerle kontrol edilmelidir.
Çatı iskelesi üzerine , özellikle çam ağacı tercih edilerek , çatı yüzeyinin tamamı için kapak altı tahtası yapılmalıdır.
Kiremit altı su yalıtım malzemesi olarak JUT ve/veya MEBRAN mutlaka kullanılmalıdır.
Kiremitler kaliteli ve çatlağı kırığı olmayan tamamı sağlam birinci sınıf TSE belgeli kiremitlerden oluşan çatı yüzeyi oluşturulmalıdır.